Ludnica u Londonu završena bez pobjednika: Ajntraht Frankfurt izdržao pritisak Marseja

U grupi C Lige šampiona tokom petog kola su oba susreta ponudila uzbuđenja, a na kraju su Totenhem i Sporting podijelili bodove dok je Ajntraht Frankfurt savladao Marsej.

Totenhem je pobjedom sa 2:1 nad Sportingom u Londonu obezbijedio prolaz u narednu fazu Lige šampiona, a na ovom susretu je viđeno pravo uzbuđenje.

Igrao se 22. minut susret kada je londonsku publiku utišao nekadašnji fudbaler Totenhema, a radi se o Markusu Edvardsu koji je postigao gol za 1:0.

Drugo poluvrijeme je vidjelo ogromnu opsadu gola Sportinga, a sve se to isplatilo u 80. minutu kada su svi odahnuli pogotkom Rodriga Bentankura.

Da ovaj meč dodatno bude začinjen se pred sami kraj potrudio Hari Kejn koji je za erupciju oduševljenja domaćih navijača postigao gol, ali je isto oduševljenje ubrzo splasnulo jer je isti intervencijom VAR-a poništen, čime je konačni rezultat susreta glasio 1:1.

Standings provided by Sofascore

Svi golovi na susretu između Ajntraht Frankfurta i Marseja su pali u prvom poluvremenu i tako je konačni rezultat susreta glasio konačnih 2:1.

Do prednosti je Ajntraht došao već u trećem minutu kada je precizan bio Dajči Kamada, a poravnanje je klubu sa “Azurne obale” donio u 22. minuti Mateo Genduzi.

Drugi gol Ajntrahta, a ispostaviće se i onaj vrijedan trijumfa je bilo djelo Randala Koloua Muanija i to u 27. minutu čime je on donio ključna tri boda svom timu.

Naredno kolo, odnosno šesto Lige šampiona će donijeti odgovor na pitanje ko to ide dalje, ko se spušta u Ligu Evrope, a ko to završava svoju evropsku avanturu.