Aston Vila i Lester silni, Tobdžije se okliznule protiv Sautemptona, Mitrović opet pogodio u pobjedi Fulama

Od 15h odigrane su četiri utakmice 13. kola engleske Premijer lige, a Aston Vila i Lester ostvarili su ubjedljive pobjede.

Nakon odlaska Stivena Džerarda sa klupe Aston Vile, preko noći stvari su se drastično promijenile i klub iz Birmingema krenuo je furiozno u meču sa Brentfordom. U prvih 10 minuta istakao se Leon Bejli koji je postigao gol, a onda i asistirao Deniju Ingsu za 2:0.

U 14. minuti Ings je postigao i svoj drugi gol na meču, ovaj put sa bijele tačke, nakon što je u šesnaestercu Brentforda povučen Tajron Mings. Ovim rezultatom otišlo se i na odmor. U nastavku viđen je još jedan pogodak, a Oli Votkins je u 59. minuti postavio konačnih 4:0 na ovom meču.

RTXHCEZH

Ništa manje interesantno nije bilo na meču najgoreg napada (Vulverhemptona) i najgore odbrane (Lester) ove sezone u Premijer ligi. Ono što je bilo interesantno jeste da je Vulverhempton većim dijelom utakmice napadao, ali je Lester davao golove.

Prvi je postigao iz spektakularnog voleja Juri Tilemans u osmoj minuti, a taj gol možete pogledati OVDJE. Harvi Barns povisio je na 2:0 u 19. minuti i sa tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Nastavak je donio sjajnog Džejmi Vardija koji je prvo asistirao Džejmsu Medisonu, a onda i postigao 100. gol poslije svoje 30. godine i tako postao rekorder u Premijer ligi po tom parametru. Lester je na kraju slavio sa 4:0.

RTX62YNV
Action Images-Reuters/ Adam Holt

Fudbaleri Arsenala nisu uspjeli savaldati Sautempton u gostima, a rezultat je bio 1:1. Sve je je dobro krenulo za izabranike Mikela Artete.  Od 11. minuta Granit Džaka je pogodio za 1:0. U drugom poluvremenu Sautempton je preko Stjuarta Armstronga uspio doći do izjednačenja, a na kraju ispostavilo se i konačnog rezultata.

Četvrta utakmica u ovom terminu odigrana je između Lidsa i Fulama, a i tamo smo vidjeli pravu goleadu. Sve je krenulo golom Rodriga u 20. minuti, ali je brzo stigao odgovor preko Aleksandra Mitrovića koji je glavom matirao golmana Lidsa Ilana Melijea.

U drugom dijelu Fulam je uspio doći do 3:1, a golove su postizali Bobi Rid i Vilijan, dok je konačnih 3:2 postavio Krisensio Samervil.