Atletiko Madrid bolji od Borusije Dortmund

Atletiko Madrid je u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona na svom terenu savladao Borusiju Dortmund sa 2:1.

Domaćini su poveli već u četvrtom minutu, kada je Rodrigo de Pol iskoristio grešku odbrane i pogodio za 1:0.

Na 2:0 je povisio Samuel Lino, koji je bio precizan u 32. minutu na asistenciju Antoana Grizmana.

Borusija je imala priliku za izjednačenje u 73. minutu, ali Julijan Brandt je bio zamalo neprecizan iz slobodnog udarca.

Samo dva minuta kasnije, Lino je imao veoma izglednu šansu na drugoj strani, ali Gregor Kobel je sjajno odbranio njegov šut.

Gosti su kaznili ovaj promašaj u 81. minutu. Sebastijan Haler je smanjio na 2:1.

U 87. minutu, Borusija je mogla i do izjednačenja, ali je lopta nakon udarca Džejmija Bino-Gitensa pogodila prečku.

Do kraja više nije bilo promjena i konačan ishod je ostao 2:1.

Revanš meč je na programu za šest dana u Dortmundu.