Borac obezbijedio treću titulu šampiona BiH

Borac je nakon današnje utakmice pretposljednjeg kola Premijer lige BiH obezbijedio treću šampionsku titulu u istoriji kluba.

Banjalučani su na Gradskom stadionu savladali Igman sa 4:3, pa će pred posljednje kolo imati nedostižnih pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Zrinjski.

Posjed lopte je bio na strani crveno-plavih, koji su terensku inicijativu u pogodak pretvorili u 32. minutu, kada je David Vuković preciznim udarcem iz šesnaesterca po zemlji savladao Aldina Ćemana.

Izabranici Vinka Marinovića su nastavili sa nedovoljno konkretnim napadima, a potom je uslijedio šok za njih.

Belmin Mešinović je u 43. minutu izjednačio na 1:1 na asistenciju Velizara Janketića, a zatim je Mirsad Ramić iskoristio katastrofalnu grešku Save Šušića za 2:1, koliko je ostalo na semaforu na kraju prvog poluvremena.

Domaćini su izjednačili već u 48. minutu. Jovo Lukić je pao u šesnaestercu, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Jovan Nišić je preuzeo odgovornost i pogodio za 2:2.

Pet minuta kasnije, uslijedio je novi šok za Borac. Janketić je odličnim udarcem savladao Marka Miloševića za 3:2.

Damir Hrelja je u 54. minutu ponovo izjednačio golom za 3:3, a Ramić je nešto kasnije glavom zatresao mrežu Banjalučana, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Zoran Kvržić je ušao u igru u 63. minutu, a samo 60 sekundi kasnije je uspio savladati golmana gostiju za 4:3.

U nastavku više nije bilo promjena i konačan ishod je ostao 4:3.

U posljednjem kolu, Borac gostuje Željezničaru, a Igman dočekuje Zrinjski.