Borac se vratio iz mrtvih, no Široki odnosi pobjedu

Košarkaši Širokog Brijega savladali su u četvrtfinalu ABA 2 lige ekipu Borca sa 80:72.

Banjalučani su bolje ušli u meč i poenima Alekandra Langovića poveli su sa 12:2. Ipak brzo se Široki vratio i preko Dominika Vujanovića su prišli na 16:14, da bi prva četvrtina završila rezultatom 18:14.

Kasnije je Široki preokrenuo, a Duje Brala je odveo svoj tim na 23:18. Stefan Lakić onda pogađa trojku za -2 (28:26), pa Langović izjednačava na 33:33. Na kraju prvog poluvremena tim iz Hercegovine uspjeva da se odvoji i nakon 20 minuta igre vodi sa 43:36.

Borac je onda preokrenuo na 46:45, ali tada Široki pravi seriju 8:0 (53:46). Kasnije Lakić smanjio na 58:54, a u posljednjih deset minuta se ušlo s rezultatom 64:55.

Očekivano tim Zorana Kašćelana se nije predavao i nakon što je Ive Ivanov poentirao za 69:55, uslijedila je serija igrača iz Banjaluke koji su uspjeli totalno da se priključe i izjednače na 69:69. Langović je onda dao trojku za 72:69, Emanuel Litl je preokrenuo na 73:72. Dešon Najt je zatim dao veoma bitne poene za 75:72. Na kraju je Široki slavio sa 80:72.

Oni će u polufinalu ABA 2 lige igrati protiv domaćeg Heliosa koji sa 101:47 deklasirao tim Pelistera, a u drugom polufinalu sastaju se Podgorica i Krka.