Bosna i Hercegovina se hrabro borila, ali nedovoljno za Španiju

Bosna i Hercegovina je poražena od Španije sa 4:1 u svom istorijskom debiju na evropskom šampionatu. Dobro je napomenuti da su “Zmajevi” igrali bez  golmana Darka Milanovića koji je pauzirao zbog crvenog kartona zadobijenog u posljednjem meču kvalifikacija protiv Srbije.

Nije puno potrajao otpor Bosne i Hercegovine jer je Španija došla do prednosti već u trećoj minuti prvog poluvremena kada je nakon odlične akcije Karlos Ortiz posložio loptu za Raula Gomeza kojem je ostao lak zadatak.

Poslije vođstva Španija prvu ozbiljnu priliku je Bosna i Hercegovina imala nakon greške odbrane, ali je udarac Marija Aladžića sa linije skinuo defanzivac Španaca.

Španija je kaznila ubrzo taj promašaj “Zmajeva” jer je Raul Kampos presjekao pas i mirno postigao gol u desnu stranu Andrijana Dujmovića u osmoj minuti igre.

Ipak, Španci nisu iskoristili daljni pritisak koji su stvorili na zadnju liniju Bosne i Hercegovine koja je poslije duge lopte Aladžića došla do gola i smanjila prednost na 2:1, a strijelac prvog pogotka ove države ikada na Evropskom prvenstvu je bio Josip Bošković u 12. minutu.

Španci su do kraja poluvremena došli i do trećeg gola i to uprkos fantastičnim odbranama Dujmovića, jer je Serhi Lozano poslao neodbranjivi projektil u 17. minutu prema golu “Zmajeva”.

Bosna

Samo je jedan minut trebao Španiji da od starta drugog poluvremena dođe i do četvrtog gola. Strijelac je bio Ortiz koji je sa ovim pogotkom na lijep način obilježio svoj rekordni 50. nastup na Evropskim prvenstvima.

Gol je najviše poslužijo Bosni i Hercegovini koja je konsolidovala redova i nastavila je da trpi pritiske od konstantnih napada “Crvene furije” koja je nastavila u istom ofanzivnom maniru.

Do kraja su Španci ipak “morali” postići još jedan, peti gol, a opet ga je dao veteran Ortiz nakon još jedne minijaturne akcije višestrukog šampiona Evrope.

Bosna i Hercegovina će svoj naredni meč igrati 26. januara sa početkom od 17:30h protiv Azerbejdžana koji je takođe poražen u svom prvom meču, dok će Španci isti dan odmjeriti snage sa Gruzinama, ali u 20:30h.

Postave:

Španija:

Startnih pet: Didak Plana, Ortiz, Raul Gomez, Lozano i Meljado.

Klupa: Hezus Herrero, Borha, Esteban, Bojis, Camačo Perez, Sesilio, Čino, Raul Kampos

Bosna i Hercegovina:

Startnih pet: Dujmović, Arnautović, S. Ivanković, Jelić i Kahvedžić

Klupa: Bundavica, J. Sesar, Gašpar, Aladžić, Radmilović, Bošković, Pantić.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Na portalu MeridianSportBH ste bili u mogućnosti da pročitate detaljne analize i najave grupe A i B kao i C i D, a pored toga možete naći i kompletan put Bosne i Hercegovine na Evropsko prvenstvo u Holandiji koja je time izborila istorijski nastup na nekom velikom takmičenju i to možete pročitati OVDJE.

Pored toga što ćete biti u mogućnosti da na portalu MeridianSportBH ispratite sva dešavanja na predstojećem Evropskom prvenstvu, mogli ste i da pročitate najave istog od strane premijerligaških futsalera Bosne i Hercegovine.

Ukoliko niste pročitali šta su imali da kažu neki od igrača Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine, to možete da uradite putem klika na linkove u nastavku teksta: