Crvena zvezda dobila gotovo izgubljen meč protiv Igokee

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Igokee sa 69:66 (19:22, 11:20, 13:7, 26:17) u 25. kolu ABA lige.

Džordan Lojd je na početku utakmice pogodio trojku za 6:1, ali je Džeki Karmajkl preokrenuo na 7:6 za Igokeu koja je igrala bez Edina Atića. Ognjen Kuzmić je vratio prednost domaćinu na 10:9, a malo prije toga je Karmajkl morao izaći iz igre zbog povrede. Zatim se igralo koš za koš i obje ekipe su se smjenjivale u vođstvu, da bi kod rezultata Darko Talić pogodio trojku za 20:17, a nakon deset minuta rezultat je bio 22:19.

Talić, Stefan Pot i Marko Jošilo su na startu druge četvrtine napravili seriju 9:0 za 31:22, a Jošilo je novom trojkom povećao razliku na +10 (34:24). Kori Volden i Dejan Davidovac su smanjili na 36:30, ali su gostujući košarkaši poenima Dalibora Ilića na poluvrijeme otišli sa +12 (42:30).

Timu Dejana Radonjića je slabo išao šut za dva poena, no Lojd je uspio da smanji na početku drugog poluvremena na 42:36. Pot je odbio taj napad domaćih i vratio je na +8 (47:39), da bi Ognjen Dobrić u posljednjoj sekundi postigao koš za -6 (49:43).

Nikola Jovanović i Stiven Grej su napravili seriju 5:0 za +11 (54:43), no Volden i Lendri Noko su napravili seriju 6:0 i Crvena zvezda se potpuno vratila u meč i smanjila na 54:49. Nakon grešaka Davidovca, to je sve kaznio Entoni Klemons trojkom za 57:49. Volden je pogodio trojku za 58:52, ali je odmah nakon toga dobio petu ličnu.

Noko je iz skoka pogodio za -4 (60:56), nakon čega Karmajkl zakucava za 62:56, no Lojd pogađa trojku i slobodno bacanje za 62:60. Noko je 11 skokom donio izjednačenje svom timu za 62:62, a zatim i prvo vođstvo od prve četvrtine (63:62). Milan Vulić je ušao umjesto Karmajkla kome se pomjerilo sočivo da šuta slobodna bacanja, ali je oba promašio, dok su svoja iskoristili Lojd i Marko Simonović (67:62).

Klemons je pogodio za 67:64, Dobrić je bio precizan sa linije penala za 68:64. Jovanović je zakucao zatim za 68:66, da bi Simonović postavio konačnih 69:66.

Najefikasniji na meču bio je Džordan Lojd sa 18 poena, Kori Volden je imao 16, koliko i na drugoj strani Entoni Klemons.

Naredni meč Crvena zvezda igra protiv Cedevita Olimpije, a Igokea gostuje Budućnosti.