Crvena zvezda Meridianbet pometlala Partizan za sedmu titulu šampiona ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet pobjedom na gostovanju protiv Partizana od 82:76  slavili su u finalnoj seriji ABA lige sa 3:0 i tako su po sedmi put osvojili ovo takmičenje.

Ovaj meč je imao veoma loš uvod, gdje su se između treninga sukobili Džejms Naneli i Stefan Lazarević, pa smo imali par saopštenja s obje strane i na kraju je Željko Obradović odlučio da zbog svega Naneli neće igrati večeras.

Nemanja Nedović je dobro ušao u meč i njegovim poenima Crvena zvezda Meridianbet je povela s 12:4, a onda su domaćina pokrenuli Aleksa Avramović i Danilo Anđušić svojim poenima, te je prva četvrtina završila rezultatom 20:18 za goste.

Zvezda se početkom druge četvrtine odvojila na 24:20, pa je Džejlen Smit primakao Partizan na 26:25. Tokom čitavog ovog perioda se igralo koš za koš, da bi u jednom trenutku poenima Dejana Davidovca Zvezda otišla na 39:33 i na poluvremenu je bilo 42:38.

normal 20240519192938 STJ00402

Partizan je nošen podrškom s tribina ušao s više energije u drugo poluvrijeme i poveo je sa 44:42, ali su napravili par grešaka i to je Zvezda iskoristila da preko Luke Mitrovića i Jaga dos Santosa ode na 52:44, a treći period je završen rezultatom 59:52.

Mateuš Ponitka je dao trojku za -6 (61:55), ali je Trej Tompkins vratio trojku, a Branko Lazić pogodio za prvih +10 (65:55). Partizan je onda prišao na -6 (68:62), pa je Anđušić s linije penala to još smanjio na 68:65. Na nove poene Anđušića odgovorio je Miloš Teodosić trojkom za 73:68.

Kevin Panter je promašio bitnu trojku za -1, pa je Zvezda s linije penala otišla na 77:70. Avramović je onda u posljednjem minutu dao veoma bitnu trojku za -3 (78:75), pa je Nedović s slobodnih bacanja povisio prednost na 80:76 i završilo je sa 82:76.

Najefikasniji na meču bio je Aleksa Avramović sa 17 poena, na drugoj strani Luka Mitrović i Rokas Gedraitis su imali po 12 poena.