Drama do samog kraja: Posušje na domaćem parketu srušilo Bosnu Meridianbet

Košarkaši Posušja su u 20. kolu Lige Bosne i Hercegovine na svom parketu savladali ekipu Bosne Meridianbet rezultatom 70.64.

Time su oni napravili veliki korak ka opstanku u društvu najboljih i za sljedeću sezonu, a ovo im je bila šesta pobjeda. “Studentima” je, s druge strane, bio ovo šesti poraz, a imaju i 14 pobjeda i nalaze se na četvrtom mjestu.

Posušje je meč otvorilo poenima Rade Vujoševića i Krste Bjelice za 5:0, a prve poena za Bosnu Meridianbet postigao je Ismet Sejfić sa linije penala. Domaći tim je fantastično igrao u nastavku meča, a poenima Bena Koledža su stigli na +12 (18:6) na tri minuta do kraja prve dionice. Ipak, “Studenti” u finišu prave seriju od 6:0 i na prvu pauzu se odlazi rezultatom 20:15 za Posušje.

Domaći tim sjajno otvara i drugu četvrtinu, pa preko Mirka Dereka i Bjelice za +9, a onda Entoni Kolins i Muhamed Pašalić pogađaju za Bosnu (24:20). Gosti iz Sarajeva nikako nisu uspijevali da se razigraju, a Posušje je djelovalo jako dobro te su na minut do kraja prvog poluvremena došli na +12 (38:26) trojkom Mate Mandića. Ipak, u samom finišu Nedim Buza pogađa trojku za Bosnu, a slijede i poeni Džeja Vilijamsa za -7 (38:31).

bosna 1

U trećoj četvrtini je uslijedio veliki pad u igri Posušja, a Bosna to iskorištava i serijom od 10:0 dolazi do potpunog preokreta (43:42). Ubrzo nakon toga poenima Sejfića dolaze na +7 (52:45), ali Posušje uzvraća u finišu i uspijevaju preko Vujoševića da dođu do izjednačenja pred posljednjih 10 minuta (52:52).

Velika drama je uslijedila u posljednjem kvartalu. Na dva minuta do kraja Posušje je došlo do +5 (65:60) zahvaljujući Bjelici i Koledžu, a onda je Buza u nastavku vezao četiri poena za -1 (65:64). Ipak, Ivica Širić i Krsto Bjelica pogađaju za domaćina u nastavku za +6 (70:64) čime je riješeno pitanje pobjednika.

Najefikasniji kod Posušja bio je Bjelica sa 19 poena, Mandić je dodao 16, a Vujošević 10 poena. Sa druge strane Sejfić je imao 19 poena i 14 skokova, Buza je dodao 14 poena, koliko je dao i Kolins.