Džeko se ponovo podredio ekipi: Da li je bh. centarfor zaslužio da odigra kompletan susret?

Inter je sinoć savladao Benfiku sa 2:0 u gostima, bosanskohercegovački centarfor Edin Džeko je proveo 63 minute na terenu u Lisabonu.

Nakon što je Inter započeo sa Hoakinom Koreom i Romeluom Lukakom u napadu tokom meča protiv Salernitane za vikend te na kraju remizirao sa 1:1 uz dosta promašenih šansi, trener “Neroazura” Simone Inzagi je odlučio da napravi promjene u ofanzivi.

Samim tim Inzagi je u jučerašnjem duelu prvog meča četvrtfinala Lige šampiona protiv Benfike u Lisabonu odlučio da njegov centarforski tandem bude Lautaro Martinez i Edin Džeko.

Edin Džeko, Lautaro Martinez

Džeko je protiv Benfike na terenu proveo 63 minute te je bosanskohercegovački napadač ponovo svoj lični učinak podredio performansi ekipe.

Odlično se popularni “Dijamant” kretao sinoć te je bio veoma aktivan ne samo u završnoj trećini protivničkog tima, već se i vraćao te razigravao svoju ekipu.

Pored toga otvarao je prostor za dosta bržeg te agilnijeg argentinskog ofanzivca Martineza koji nije iskoristio požrtvovanost Džeke, jer za takođe 63 minute nije uputio niti jedan jedini udarac.

dzeko

Da je bilo malo više sreće, Džeko bi u 51. minutu došao i do pogotka nakon centaršuta njegovog saigrača Alesandra Bastonija ka njemu.

Ipak, lopta poslana od strane Bastonija je preletjela ka Nikolu Bareli koji je preciznim udarcem glavom matirao protivničkog golmana za vođstvo Intera.

Drugi pogodak Intera na susretu je postignut od strane rezerviste Lukakua koji je ušao umjesto Džeke u 63. minutu, a upravo taj momenat je dosta teško pao bh. napadaču.

Naime, Inzagi je krenuo da zagrli Džeku nakon što je on izašao iz igre, ali je kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine bio vidno razočaran što je morao napustiti teren.

Džeko je izlaskom iz igre, te nepostizanjem gola protiv Benfike produžio svoj golgeterski post na čak 16 uzastopnih utakmica što sigurno ne paše napadaču elitnog kalibra kakav je i sam.

Narednu priliku da prekine pomenuti post, on će imati već za tri dana, odnosno 15. aprila kada će njegovom Interu gostovati ekipa Monce.

Sada da li Inzagi ponovo započeti meč sa Džeko i Martinezom u napadu ili će ponovo mijenjati, pa to se kod ovog italijanskog stručnjaka nikada ne zna, ali je prema mnogima nekadašnji napadač Mančester sitija, Volfsburga, Rome te najbolji strijelac BiH u istoriji zaslužio da igra dosta više.