FMP Meridan pobjedom nad Igokeom preuzeo prvo mjesto u ABA ligi

Košarkaši FMP Meridiana pobijedili su u osmom kolu ABA lige ekipu Igokee sa 89:77.

Prije početka utakmice igrači oba tima su obilježili Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama, a na početku utakmice Antabia Voler je poentirao za 10:9. Kasnije je FMP Meridian uspio preko Čarlsa Dženkinsa da preokrene na 17:10 i nakon prve četvrtine su vodili sa 24:15.

Uspjeli su gosti poenima Koste Kondića da priđu na 26:25, a onda je Igokea povela sa 28:26. Zatim se igralo koš za koš, da bi na poluvrijeme Igokea otišla s vođstvom od 45:41.

Voler je na startu drugog poluvremena poentirao za 51:45, pa je Trent Frejzer izjednačio na 55:55, što je pomoglo domaćinu da u posljednjih deset minuta uđe s vođstvom od 64:61.

Paulius Valinskas je doveo FMP u prednost od 72:63, poslije se domaćin odvojio na 77:63. Trojkom Marka Jošila Igokea je prišla na 84:76, ali je domaćin odbio napade gostiju i slavio je 89:77.

Najefikasniji na meču bio je Nikola Tanasković sa 18 poena, na drugoj strani Trent Frejzer je imao 15 poena.

U narednom kolu FMP Meridian gostuje Zadru, a Igokea dočekuje MZT.