Foto dana: Teška osmica

Fotografija dana.

Obrukao se Šefild junajted juče na svom terenu protiv Njukasla. Bruka je mala riječ, jer su Oštrice primile osam golova i tako ušle među deset najubjedljivijih poraza u istoriji Premijer lige.

U prvih 20 minuta nije bilo pogodaka, a onda je Šon Longstaf doveo Njukasl u vođstvo. U 31. minutu, Den Burn je udvostručio vođstvo crno-bijelih, a Sven Botman je četiri minuta kasnije povećao na 3:0 i tako se otišlo na veliki odmor. Kalum Vilson je u 56. minutu povisio na 4:0, a Entoni Gordon nedugo zatim i na 5:0. Gosti ni tu nisu stali, pošto je Migel Almiron u 68. minutu pogodio za 6:0, Bruno Gimaraeš u 73. za 7:0. Konačan rezultat, 8:0, postavio je Aleksander Isak u 87. minutu.

Teška osmica je izraz kada bacanjem dvije kocke dobijete zbir osam iz dvije četvorke. Šefild je po toj terminologiji od Njukasla dobio laku osmicu, jer su na poluvremenu bili u minusu tri gola, ali na njihova leđa pala jako teško.