Futsaleri Bosne i Hercegovine doživjeli novi poraz

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Češke na gostujućem terenu u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Bosna i Hercegovina je doživjela poraz rezultatom 4:2 u utakmici koja se odigrala u češkom Brnu, te tako zabilježili drugi poraz na startu kvalifikacija nakon što su u prvom kolu poraženi od Jermenije.

Igrao se 10. minut kada je Češka došla do prvog pogotka golom Davida Černija, a nadu futsalerim BiH donio je Samir Gosto koji je poravnao rezultat u 16. minutu.

Međutim, samo desetak minut kasnije Češka stiže do dva veoma brza gola, te su golovima Mihala Sedlera i Davida Drozda povisili prednost na 3:1. U 34. minutu Marijo Aladžić smanjuje na 3:2, ali samo minut kasnije Radim Zaruba postiže novi gol za Čehe za 4:2 što je bio i konačan rezultat.

Futsaleri BiH će u narednom kolu na gostujućem terenu protiv Jermenije tražiti i prvu pobjedu u ovim kvalifikacijama koja bi im dala nadu za prolaz u narednu fazu. Taj susret je na rasporedu 3. marta naredne godine.