Goleda na Koševu pripala Sarajevu

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su u 25. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Igmana sa 3:2.

Početkom marta Sarajevo je uspjelo na domaćem terenu da se vrati sa 0:2 protiv Igmana, a ovog puta je tim Simona Rožmana prvi stigao do prednosti.

U 18. minutu Dino Hamzić je izletio i oborio Frensisa Kjeremeha i sudija je odmah pokazao na bijelu tačku. Hamza Čataković je preuzeo odgovornost i sigurno zatresao mrežu za 1:0.

Mirsad Ramić je nakon toga pokušao da matira Dejana Ilieva, ali je golman Sarajeva sačuvao svoj gol. Ubrzo je uslijedila kontra gostiju kada je Stefan Denković protrčao po strani i proigrao Anela Hebibovića, a ovaj je s vrha šesnaesterca matira Ilieva za 1:1.

Ubrzo je Denković sam pokušao, no tada je Iliev odbranio šut. Ponovo je Čataković preuzeo odgovornost na sebe u napadu Sarajeva i nakon što se lopta odbila poslije šuta Ajdina Hasića, on je uzeo loptu i s desetak metara postigao drugi gol na meču za 2:1.

Nije se dugo čekalo na novi gol, jer je Kjeremeh proigrao Amara Beganovića i ovaj je savladao Hamzića za 3:1. S tim rezultatom se otišlo na pauzu, a ubrzo nakon što su se igrači vratili na teren Hebibović je pogodio prečku, a Denković je pripucao za 3:2 u 51. minutu.

Gosti su tražili penal nakon što su smatrali da je Nidal Čelik igrao rukom, ali je sudija pokazao da se igra nastavi. Dobar pokušaj je imao Nemanja Anđušić, no to je očistio Amer Dupovac u 77. minutu. Nakon kontre Sarajeva domaći tim je tražio penal, no kao i u prethodnom slučaju sudija je rekao da se igra nastavi. Na kraju je ostalo 3:2 za Sarajevo.

U narednom kolu Sarajevo očekuje gradski derbi protiv Željezničara, a Igman se sastaje s Posušjem.