Igman izdržao nalete Posušja i sačuvao tri boda

Igman je u okviru 5. kola Premijer lige BiH na svom terenu savladao Posušje sa 2:1.

Jasno je bilo od samih uvodnih minuta susreta da će meč između Igmana i Posušja u Konjicu biti onaj bez nekih velikih prilika, te da će se borba uglavnom voditi na sredini terena.

Ipak, Igman je uspio da dođe do prednosti u 11. minutu kada je nakon kornera domaćeg tima defanzivac Posušja Dario Krišto smjestio loptu u svoju mrežu.

Posušje je do kraja pokušavalo da dođe do izjednačenje, ali u tome nisu uspjeli već je Igman još jednim autogolom, sada Branka Vrgoča u 45. minutu povećao prednost na 2:0 i tim rezultatom otišao na odmor.

Gosti su na samom startu drugog dijela imali odlično priliku, ali Nikola Mandić nije uspio savladati Aldina Ćemana.

Ono što nije pošlo za nogom Mandiću, jeste Frani Maglici, koji je smanjio na 2:1 u 56. minutu.

Gosti su imali inicijativu i u nastavku susreta, međutim nisu bili dovoljno konkretni pa je ekipa iz Konjica zadržala prednost i u konačnici slavila sa 2:1.

U narednom kolu, Igman će igrati protiv Željezničara u gostima, a Posušje na svom terenu dočekuje Slogu Meridian.