Jeremić izborio produžetak, Mudi potom kompletirao preokret Igokee i srušio Zadar

Igokea je u okviru 9. kola ABA lige na svom parketu nakon produžetka savladala Zadar sa 100:94.

Aleksandrovčani su stigli do svog sedmog trijumfa iz devet odigranih susreta, dok je tim Danijela Jusupa sada na omjeru od četiri pobjede i pet poraza.

Zadar je vodio tokom većine utakmice, a nakon 20 minuta igre je imao +16 (42:26). Igokein povratak je započeo u trećoj dionici, u kojoj su domaćini preokrenuli, no Zadar je u finalni kvartal ipak otišao sa +6 (69:63).

Četvrta četvrtina je donijela neizvjesnu završnicu. Na dva minuta do kraja, Luka Božić je pogodio za 83:78, a lopta mu je 60 sekundi kasnije iscurila iz obruča. Uslijedila su dva pogođena slobodna bacanja Marka Jeremića, koji je potom u samom finišu bio precizan i van linije 6,75m za 83:83. Božić je promašio trojku za pobjedu i ušlo se u produžetak.

Dodatnih pet minuta je proteklo je u znaku Stefana Mudija, koji je svojom sjajnom serijom odlijepio Igokeu na nedostižnu prednost, pa je konačan rezultat glasio 100:94 za izabranike Vladimira Jovanovića.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Mudi sa 24, dok je na drugoj strani prednjačio Božić sa 28 postignutih poena.