Italija sigurna protiv Portorika, sada će navijati za Srbiju

Italija je u posljednjem kolu drugog dijela grupne faze Mundobasketa savladala selekciju Portorika rezultatom 73:57.

Izabranici Đanmarka Poceka su tako obezbijedili plasman u četvrtfinale, dok će od 14 časova početi meč između Srbije i Dominikanske republike. Ukoliko Srbija slavi, Italija će sa prve pozicije ići u četvrtfinale, a ako Dominikanska republika slavi onda će oni biti prvi, a “Azuri” sa druge pozicije u narednu fazu.

Italija je od samog početka meča zaigrala agresivno, nisu htjeli da ništa prepuste slučaju, pa su nakon prvih deset minuta imali +10 (25:15). Ipak, i Portoriko nije želio tako lako da se preda, pa su uzvratili u drugom kvartalu i stigli na samo tri poena zaostatka (39:36).

Dosta izjednačenu smo gledali treću četvrtinu u kojoj su “Azuri” vodili sa 51:47, a onda je Italija predvođena sjajnim Đanpaolom Ričijem slomila otpor Portorika u posljednjoj četvrtini i na kraju došla do dosta ubjedljive pobjede.

Upravo je Riči predvodio Italiju sa 15 postignutih poena, koliko je imao i Stefano Tonut, dok je sa druge strane Tremons Voters ubacio 13 poena.