Kris Pol završio posao s Klipersima i odveo Sanse u finale

Sansi su u šestoj utakmici finala Zapada savladali Kliperse rezultatom 130:103 i tako se plasirali u finale NBA lige.

Sansi će prvi put od 1993. godine igrati finale NBA lige, postalo je poznato nakon jučerašnje pobjede od 130:103 nad Klipersima u šestoj utakmici finalne serije Zapada. Prvu četvrtinu tim iz Finiksa okončao je s prednošću od 33:29, a isti broj poena postigli su i u drugoj, dok su ekipi iz Los Anđelesa dozvolili jedan manje u odnosu na prvih 12 minuta.

31:26 bio je rezultat treće etape, a nova 33 poena postigli su Sansi u posljednjem kvartalu, dok su Klipersi uspjeli dati 20 i konačan rezultat postaviti na 130:103.

Kris Pol, koji je propustio prve dvije utakmice zbog zaraze virusom korona ubacio je 41 poen, podijelio osam asistencija i uhvatio četiri skoka, a čak 31 poen zabio je u druge dvije četvrtine. Devin Buker bio je drugi najbolji strijelac Sansa s 22 poena. Najefikasniji u redovima Klipersa bio je Markus Moris s 26.