Luda utakmica na Grbavici: Dva crvena kartona, evrogolovi, penal u nadoknadi i podjela bodova (VIDEO)

Željezničar i Mladost su remizirali u okviru 25. kola Premijer lige na “Grbavici” rezultatom 4:4. Gosti su imali dva igrača manje, dok su “Plavi” iz jedanaesterca u nadoknadi vremena stigli do boda.

Prvo poluvrijeme kakvo je malo ko očekivao na “Grbavici” viđeno je u susretu Željezničara i Mladosti. I prije susreta navijači domaćih su ostavili dvije poruke i upozorili svoje igrače na jako loše rezultate u posljednje vrijeme.

Nije to urodilo plodom, pošto je Mladost već u trećoj minuti stigla do prednosti. “Mat u dva poteza” odigrali su gosti. Amer Hiroš je poslao sjajnu loptu Nedimu Hadžiću, a mladi napadač rutniski pogodio mrežu Željezničara za početni šok domaćih.

Nisu se igrači Željezničara oporavili još od prvog gola, a pao je i drugi. Igrao se osmi minut kada je Hiroš našao sebi prostor za udarac sa 17 metara i postigao prelijep gol u gornji ugao Filipa Erića.

Moglo je u 14. minuti vrlo lako biti 3:0 kada je nakon centaršuta Enesa Alića, Anel Dedić glavom šutirao pored gola.

Uspio je Željezničar u 17. minuti nakon dosta muke na početku da postigne prvi gol u Premijer ligi u proljećnom dijelu. Semir Štilić je prošao po desnoj strani i centrirao, a Ermin Zec uspio da loptu proslijedi u mrežu.

Potom se desila nevjerovatna situacija. U istoj minuti su domaći krenuli sa centra, Dedić je poslao dugu loptu koja je došla u ruke Erića. Golman domaćih je ispustio iz ruke i poklonio Hadžiću da postigne svoj drugi gol.

Od tada Željezničar se opredijelio na veliku ofanzivu, a tek u 39. minuti Ivan Lendrić je imao veliku šansu, kada je njegov udarac odbranio Emil Velić. Minut kasnije Marko Žulj je dobio diskutabilan crveni karton, zbog starta nad Erminom Zecom.

Do kraja prvog dijela “Plavi” su u dva navrata opasno zaprijetili, ali je jednom Mustafi Mujazinoviću, a jednom Lendriću, Velić sjajno odbranio udarce.

Na samom startu drugog poluvremena Željezničar je imao nekoliko dobrih prilika, najviše preko Ivana Juričića, ali je Velić već tada pokazao da izrasta u heroja Mladosti.

U 54. minuti Zec je bio jako blizu drugog pogotka, ali je tada njegov šut otišao malo pored gola. Imali su domaći inicijativu, ali problem da stvore konkretnu šansu ispred gola Mladosti.

Nova sporna situcija na meču desila se u 66. minuti kada je zbog igranja rukom Rijad Sadiku dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i isključenje.

Samo minut nakon toga Željezničar je iskoristio terensku nadmoć i pogotkom Juričića nakon što je ostao sam u petercu, smanjio na 3:2.

Branio je Velić sve i svašta u posljednjih 15. minuta, a do prednosti od dva gola Mladost je stigla u 89. minuti kada je Alić sa 30 metara iz spektakularnog slobodnog udarca postigao fenomenalan gol.

Nije to bio kraj uzbuđenjima na ovom meču. U prvoj minuti nadoknade Zec je glavom smanjio na 4:3. Jasno je tada bilo da će uslijediti totalna ofanziva domaćih.

Igrao se treći minut nadoknade kada je Alić igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a glavni arbitar na ovom meču nije propustio priliku da pokaže na bijelu tačku. Siguran izvođač je bio Štilić i svom timu donio bod na ovom susretu.