Mančester siti raznio Real Madrid i plasirao se u finale Lige šampiona

Mančester siti je u revanšu polufinala Lige šampiona pobijedio Real Madrid rezultatom 4:0.

Građani su tako na domaćem terenu ostvarili plasman u finale Lige šampiona, pošto je u prvoj utakmici na Santiago Bernabeu rezultat bio 1:1.

Mančester siti je večeras bio daleko bolji protivnik i zasluženo ubjedljivo savladao Real Madrid. Statistika iz prvog poluvremena pokazala je da je rezultat od 2:0 nakon 45 minuta čak i nedovoljan. Kraljevi su imali 0,01 “xg” parametar, a posjed lopte od 29 posto na svojoj strani.

Mančester siti je prednost imao zahvaljujući Bernardu Silvi, koji je u prvom dijelu dva puta bio strijelac. Prvo je u 23. minuti pogodio na asistenciju Kevina de Brujnea, a potom je u 37. minuti glavom dočekao odbijanac i smjestio loptu u mrežu.

U nastavku, ponovo bolja igra domaćeg tima krunisana je u 76. minuti kada je autogol postigao Eder Militao. U nadoknadi vremena, četvrti gol za Siti i konačan rezultat postavio je rezervista Hulijan Alvarez.

Mančester siti će tako u finalu igrati protiv Intera u Istanbulu 10. juna. Inače, ovo će biti drugo finale za Građane i nova prilika za pehar, s obzirom da su u prvom finalu izgubili od Čelsija.