Borac nastavio pobjednički niz: Mladost pala u Mrkonjić Gradu

Košarkaši Borca su u 12. kolu Lige Bosne i Hercegovine na gostovanju savladali ekipu Mladosti iz Mrkonjić Grada rezultatom 69:65.

Izabranici Zorana Kašćelana su tako došli do četvrte uzastopne pobjede u domaćem šampionatu, ukupno sedme od početka prvenstva i nalaze se trenutno na diobi treće pozicije sa Sparsom i Orlovikom. Mladost je, s druge strane, na omjeru od sedam poraza i pet pobjeda te su osmoplasirana ekipa domaćeg prvenstva.

Što se samog meča tiče, gledali smo pravu dramu u Mrkonjić Gradu. Borac je uglavnom imao prednost tokom čitavog meča, a najveću su imali u trećoj četvrtini kada su vodili sa +9 ( 50:41). Ipak, domaćin se kasnije vratio u igru, a na samo minut i po do kraja meča su poveli trojkom Orhana Špage (65:63).

Sandi Grubelič i Amsal Delalić u nastavku donose novo vođstvo Borcu (67:65), a onda je Branislav Paunović s druge strane promašio polaganje za izjednačenje na 22 sekunde do kraja meča. U finišu je to kaznio Džerod Vest i postavio konačnih 69:65.

Upravo je Vest bio i najefikasniji kod Borca sa 19 poena, Vuk Bošković je dodao 15 uz 12 skokova, dok je Delalić takođe ubacio 15 poena. S druge strane, Stefan Milovanović i Paunović su postigli po 11 poena, a Đorđe Aleksić i Harun Huseinspahić su dodali po 10 poena.