Mrkaić heroj Borca: Centarfor het-trikom srušio Široki Brijeg na Pecari

Borac je pred sami kraj susreta derbi susreta 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine srušio Široki Brijeg sa 3:2, a sva tri gola za gostujućeg je postigao Momčilo Mrkaić.

Domaćin Široki Brijeg je furiozno ušao u susret protiv Borca na “Pecari” jer su uspjeli da do prednosti dođu već u četvrtoj minuti kada je Marijan Ćavar odlično uposlio Daniela Lukića koji je njegov pas pretvorio u gol.

Ipak, nakon velike borbe na terenu, te dosta faulova i prekida igre, Borac je uspio da dođe do poravnanja rezultata kada je na asistenciju Ivana Lagundžića precizan bio Momčilo Mrkaić.

Tokom drugog poluvremena se igralo dosta oprezno na obje strane, te je prva prava prilika došla u 70. minutu kada je Benjamin Tatar bio sebičan jer je sam završio akciju svog tima iako je na drugoj strani imao slobodnog Mrkaića.

Borac je zbog sebičnosti Tatara kažnjen samo pet minuta kasnije kada je asistent iz prvog poluvremena Ćavar fantastičnim pogotkom probio mrežu gostujućeg sastava za vođstvo Širokog Brijega od 2:1.

U samoj završnici derbi susreta 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine smo vidjeli pravu ludnicu jer je Mrkaić prvo u 93. minutu poslije greške golmana Renata Josipovića poravnao na 2:2.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj jer je Borac nakon samo dvije minute došao do potpunog plijena, to jest tri boda, a svoj het-trik je kompletirao heroj Banjalučana Mrkaić.