Mursija nanijela težak poraz Igokei

Košarkaši Mursije su u drugom kolu FIBA Lige šampiona ubjedljivo savladali Igokeu rezultatom 72:47.

Mursija je tako došla do prve pobjede u grupi H FIBA Lige šampiona, dok izabranici Vladimira Jovanovića i dalje ne znaju za trijumf u ovom evropskom takmičenju.

Igokea je nakon bolnog poraza od Tofaša u prvom kolu, kada su izgubili nakon produžetka, ovoga puta veoma ubjedljivo poraženi i od Mursije u gostima, a domaći tim je dominirao od samog početka.

Već na poluvremenu je bilo ogromnih +16, a u nastavku meča je ta prednost konstantno rasla. Igokea je tokom cijelog susreta imala ogroman broj izgubljenih lopti i promašenih zicera, što ih je na kraju koštalo ozbiljnog poraza.

Najefikasniji kod Mursije bili su Troj Kupejn i Musa Dinj sa po 11 poena, dok je kod Igokee najraspoloženiji bio Nikola Tanasković sa 15 poena, a on je ujedno bio i jedini sa dvocifrenim učinkom kod Aleksandrovčana.