MZT bolji od Širokog u meču 11. kola Druge ABA lige

MZT je u okviru 11. kola Druge ABA lige savladao Široki sa 91:78. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Damjan Stojanovski sa 17, dok se na drugoj strani istakao Josip Bilinovac sa 16 postignutih poena.

Ekipa iz Skoplja je stigla do devetog trijumfa iz 11 odigranih susreta, dok su domaćini ovog turnira sada na omjeru od sedam pobjeda i četiri poraza.

MZT je bolje otvorio meč, no Široki je preuzeo bolji momentum u prvoj dionici. Ipak, predstavnik Sjeverne Makedonije je bio dosta opasniji u svim ostalim periodima, te je tako na kraju došao do slavlja.

Druga ABA liga Kimi

Vojdan Stojanovski i Kristijan Nikolov su odveli MZT do početnog vođstva od 5:0, a Mate Vucić i Luka Božić su bili jedini raspoloženi na drugoj strani. Ekipa iz Skoplja je nastavila u boljem ritmu i povela je sa 20:12, pa je Danijel Jusup bio primoran na tajm-aut.

Nakon njega, domaćini petog turnira su zaigrali bolje, a odličnu sekvencu je imao kapiten Josip Bilinovac, koji je prvo izblokirao protivnika, pa onda preokrenuo na 21:20. Široki je potom dodatno povećao prednost i na prvu pauzu je otišao sa +4 (26:22).

Damjan Robev je pogodio trojku za MZT na otvaranju druge dionice, a njegov tim je preko Roberta Rikića nešto kasnije preokrenuo na 29:28. Isti igrač je sa linije penala postigao i sljedeća dva poena, dok su se Širokobriježani dosta mučili u napadu.

Predstavnik Sjeverne Makedonije je konkretnije priveo kraju prvo poluvrijeme, pa je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 42:38 u njihovu korist.

Vojdan Stojanovski je sa svojih pet poena otvorio drugo poluvrijeme, a ono je u potpunosti pripalo MZT-u. Tim iz glavnog grada Sjeverne Makedonije je preko Morisa Karija na polovini trećeg perioda otišla na +10 (56:46), što je natjeralo Jusupa na tajm-aut.

Ipak, uslijedila je trojka Damjana Stojanovskog, koji je kasnije i postavio rezultat kojim se ušlo u posljednjih deset minuta, 71:59.

Široki je dosta griješio u nastavku, a MZT je to većinom uspio iskoristiti, pa je bez prevelikih poteškoća održao prednost i odbio sve nalete protivnika, a konačan rezultat je glasio 91:78 u njihovu korist.