NBA rezultati u pobjedama Proma i Mladosti

Košarkaši Proma savladali su na gostovanju ekipu Kaknja sa 100:86, a Mladost je u Čapljini trijumfovala sa 110:88 u 25. kolu Lige Bosne i Hercegovine.

Ekipa Proma povela je sa 9:4 trojkom Nedima Mustafice, ali je Alija Islamović smanjio zaostatak na 11:10. Miloš Kostić je zatim povećao na +6 (17:11), a Berin Gudić je pogodio za 24:15. Aldin Muflizović je primakao Kakanj na 28:24, da bi nakon deset minuta rezultat bio 30:24.

Mirza Velić je u drugoj četvrtini smanjio na -2 (35:33), da bi kasnije trojkom Imran Fazlić preokrenuo na 40:39. Milan Škundrić i Miloš Kostić su vratili prednost svom timu na 47:42, te je Mustafica trojkom postavio rezultat 55:47 nakon dvadeset minuta.

Isti igrač je serijom 5:0 donio +13 (60:47) Promu, a na polovini treće četvrtine Škundrić je pogodio van linije 6,75m za +20 (72:52). Lako su prenijeli tu razliku u posljednju četvrtinu, gdje je domaći tim zaigrao nešto bolje i Fazlić je smanjio na 78:63. Ipak ispod deset razlike nisu mogli smanjiti, a Škundrić je kasnije vratio na +17 (86:69). Povremeno su smanjivali prednost gostiju i u jednom trenutku su prišli na 96:86, ali je na kraju završilo sa 100:86.

Najefikasniji na meču bio je Nedim Mustafica sa 29 poena, Milan Škundrić je imao 19, Miloš Kostić i Dino Alkić su imali po 12 poena. Na drugoj strani Aldin Muflizović je postigao 25 poena, Imran Fazlić 21, Mirza Velić 17, a Alija Islamović 12 poena.

Lakic mladost

I druga utakmica je bila veoma efikasna, a Matija Milin je donio vođstvo svom timu od 8:2. Đoko Šalić, Stefan Lakić i Jovan Đorđević Marinković su preokrenuli na 13:11, a onda su se ekipe smjenjivale u vođstvo. Milin je trojkom preokrenuo na 23:21, da bi Gojko Sudžum pogodio za 28:25.

Srđan Milovanović je preokrenuo na 29:28, no Josip Naletilić je trojkom vratio na 33:31 za Čapljinu. Novi preokret na meču je donio Lakić za 35:33 i Šalić je povisio na 39:35. Filip Bakić je pogodio za +9 (46:37), da bi na poluvremenu bilo 49:42.

Lakić je u drugom poluvremenu donio dvocifrenu prednost od 57:47, a Šalić je povećao na +15 (62:47). Poslije je išlo sve lakše i Lakić je pogodio za +20 (74:54), te je na ulasku u posljednjih deset minuta rezultat bio 80:64.

Mladost je povećavala prednost iz minuta u minut i Đorđević Marinković je povisio na 93:70. Domaći tim je pokušavao smanjiti tu razliku, ali je na kraju završilo sa 110:88.

Najefikasniji na meču bio je Đoko Šalić sa 32 poena i 13 skokova, Jovan Đorđević Marinković je imao 24, a Stefan Lakić poen manje. Milan Lužaić je kod domaćih postigao 19 poena, Matija Milin 18, Gojko Sudžum 14, Đorđe Savković 12, a Josip Naletilić 11 poena.