Novi poraz košarkašica Bosne i Hercegovine

Košarkašice Bosne i Hercegovine doživjele su poraz od selekcije Belgije sa 85:55 u okviru četvrtog kola Svjetskog prvenstva u Australiji.

Mnogo toga ne ide za rukom ekipi Gorana Loja na ovom šampionatu, tako da su doživjeli još jedan poraz u Sidneju. Belgijanke su na startu povele sa 8:2, a onda je Matea Tavić izjednačila na 8:8. Opet su se protivnice uspjele odvojiti na 17:10 i nakon prvih deset minuta su vodile sa 17:12.

Kasnije je tim Belgije poveo sa 26:16, pa je Džonkel Džons smanjila na 26:20. Ipak do kraja prvog poluvremena Belgijanke su napravile novu seriju i vodile su sa 37:22. Nakon toga više nije bilo dileme oko pobjednika, pa su treneri oba tima dali šansu svim igračicama na ovom duelu.

Tako je na kraju Belgija trijumfovala sa 85:55, a najefikasnija na meču bila je Hind Bel Abdelkader sa 18 poena, a na drugoj strani Matea Tavić i Nikolina Elez su imale po 13 poena.

Naredni meč Bosna i Hercegovina igra sutra od šest časova protiv Sjedinjenih Američkih Država.