Pari Sen Žermen pokazao snagu protiv Milana, Borusija odnijela tri boda sa Sent Džejms parka

Pari Sen Žermen je pobijedio Milan u trećem kolu grupne faze Lige šampiona rezultatom 3:0, dok je Borusija Dortmund savladala Njukasl sa 1:0.

Parižani su u okviru grupe F dočekali Milan i zasluženo došli do sva tri boda. Poveli su domaći u 32. minuti kada se za prostor za udarac izborio Kilijan Mbape i zatresao mrežu Milana.

Sa minimalnom prednosti domaći su otišli na odmor, a u nastavku su već na startu dodali gas više. Prvo je poništen gol Ousmana Dembelea u 48. minuti, ali je pet minuta kasnije Kolo Muani povećao na 2:0.

Dugo je bilo tako, no onda u finišu je Kang In Li postigao i treći gol za Pari Sen Žermen i tako postavio konačnih 3:0 za francuski tim.

U drugoj utakmici u okviru iste grupe Borusija Dortmund je došla do sva tri boda na gostovanju na Sent Džejms parku protiv Njukasla.

Za raj podvig Nijemcima je bio dovoljan jedan gol. Postigli su ga u finišu prvog poluvremena, odnosno 45. minuti kada je strijelac bio Feliks Nmeha.