Partizan furioznim prvim poluvremenom poveo u finalnoj seriji, Zvezda Meridianbet se kasno probudila

Partizan je u prvoj utakmici finala ABA lige pobijedio Crvenu zvezdu Meridianbet rezultatom 88:80.

Vidjelo se u prvoj četvrtini da Partizan ima više energije na početku meča. Pogodio je Kevin Panter dvije trojke, Zek Ledej nije promašivao i Partizan je brzo stigao do dvocifrene prednosti. Ipak, Zvezda Meridianbet je uspjela da privede prvu četvrtinu kraju sa jednocifrenom razlikom.

U drugoj četvrtini najbolje se vidjela dominacija Partizana. Ledej je bio bez greške, što govori i podatak da je u prvom poluvremenu imao čak 20 postignutih poena. Partizan je jedini potencijalni problem imao u tri faula Pantera, koji je skoro propustio čitavu drugu dionicu. Partizan je postizao lake poene, dok se Zvezda mučila u napadu i na poluvremenu rezultat je bio 56:36.

U drugom poluvremenu, druga slika na parketu. Zvezda je bolje otvorila nastavak i brzo stigla do -15, a potom još brže do -10 sa koliko se otišlo u odlučujućih deset minuta.

Promašaji Danila Anđušića i Ledeja sa distance, a potom dobre asistencije Fakunda Kampaca i laki poeni Nemanje Nedovića doveli su crveno-bijele na “samo” dva posjeda razlike i -6. Ipak, potom dvije izgubljene lopte gostujućih košarkaša i Partizan je uspio da postigne poene iz reketa za +8.

Najefikasniji na ovom susretu je bio Ledej sa 24 poena. Panter je dodao 19, a Alen Smailagić 11. S druge strane Ognjen Dobrić je postigao 17 poena, a Kampaco dva manje.

Druga utakmica finalne serije se igra u četvrtak u Štark areni.