Partizanu konačno uspješni jedanaesterci, sreća ispratila hrabre crno-bijele protiv Sočija (VIDEO)

Partizan je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca plasirao se u plej-of Lige konferencija, nakon što je u 120 minuta revanša protiv Sočija rezultat bio 2:2.

Partizan je prvu veliku šansu na utakmici imao u šestoj minuti kada je Filip Holender došao do lopte nakon centaršuta Lazara Markovića, ali je njegov udarac blokiran u posljednjem trenutku. U 15. minuti je Igor Vujačić ostao sam u kaznenom prostoru nakon kornera, šutirao iz prve ali nekontrolisano preko gola.

U 25. minuti Bibras Natho je odlično izveo slobodni udarac, međutim Nikolai Zabolotnji je sjajnom paradom izvukao loptu iz ugla svog gola.

Bili su domaći bolji protivnik u prvom dijelu, ali u 33. minuti šok za njih. Odigrali su dupli pas Mateo Barač i Sergej Terehov, koji je i završio akciju i doveo Soči u prednost.

Bolji protivnik je bio Partizan i na početku drugog poluvremenu, a nakon deset minuta igre crno-bijeli su uspjeli da izjednače. Marković je prošao po desnoj strani, uputio povratnu loptu u šesnaesterac Sočija na koju je stigao Miloš Jojić i poslao je u mrežu.

U trenucima kada je Partizan imao potpunu inicijativu i vršio pritisak nad protivnikom, novi šok za njih. Brzo i lako su izigrali gosti odbranu crno-bijelih, Terehov se našao u još jednoj šansi, te postigao svoj drugi gol za novu prednost ruskog tima.

Nije Partizan “klonuo duhom” u tom trenutku, nastavili su domaći sa napadima i to se isplatilo u 90. minuti. Rezervista Nikola Terzić je centrirao iz kornera, a još jedan igrač koji je ušao sa klupe Aleksandar Šćekić glavom pogodio za 2:2 i produžetke.

U prvom produžetku je Soči imao dobru šansu u 103. minuti kada je Nikita Burmistrov prebacio Aleksandra Popovića, no Igor Vujačić je izbacio loptu sa linije. U drugom dijelu nije bilo prilika, ali je Aleksandar Stanojević za penale uveo Nemanju Stevanovića, umjesto Popovića.

Ibrahim Calagov je u prvom udarcu pogodio stativu sa bijele tačke, čime je Partizan u startu imao prednost. Odbranio je Nemanja Stevanović u četvrtoj seriji Rodrigu, a Igor Vujačić potom donio pobjedu i plasman u plej-of Partizanu.

Dešavanja iz minuta u minut na ovom meču možete pročitati ovdje.

Partizan će u plej-ofu Lige konferencija igrati protiv Santa Klare iz Portugala.