Petković promašio penal, Hajduk nakon preokreta stigao do pobjede

Fudbaleri Hajduka savladali su na startu HNL-a u “Maksimiru” ekipu Dinama sa 2:1.

Nakon što je Dinamo nedavno slavio u finalu Superkupa, sada je meč bio puno zanimljiviji. Domaći tim je potpuno dominirao u prvom poluvremenu, imao je puno veći posjed lopte i nije dopuštao Hajduku da ozbljnije zaprijeti njihovom golu.

Dario Špikić se dobro izborio po desnoj strani da ubaci loptu u šesnaesterac, gdje se našao Bruno Petković koji je bez većih problema uspio da matir protivničkog golmana za 1:0 i s tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Kasnije su se Splićani vratili dosta raspoloženiji za igru i pokušavali su da dođu do izjednačenja, ali je u 63. minutu sudija pokazao na bijelu tačku za Dinamo. Petković je preuzeo odgovornost i veoma je slabo šutirao, pa je Ivan Lučić to sigurno odbranio.

Ubrzo je u 74. minutu sulijedila kazna kada se Marko Livaja postavio tačno ispred Dominika Livakovića i dočekao je jednu visoku loptu, te je iz poluokreta postigao gol za 1:1. Na samom kraju utakmice u 93. minutu nakon kornera Rokas Puštas je bio na pravom mjestu i donio je preokret Hajduku za veliku pobjedu na startu prvenstva.

U narednom kolu Hajduk dočekuje Rijeku, a Dinamo gostuje Istri.