(VIDEO) Finiks savladao Portland, Nurkić fantastičan protiv bivšeg kluba

Košarkaši Finiks Sansa savladali su na gostovanju ekipu Portland Trejlblejzersa rezultatom 122:111, a Jusuf Nurkić je odigrao fenomenalan meč.

Nakon dosta izjednačene prve četvrtine gdje je Portland imao +3 (40:37), u nastavku je uslijedila dominacija Finiksa koji je do poluvremena imao ogromnih +21 (76:55).

Međutim, Portland se nije predavao, pa su u trećoj dionici kaznili opuštanje gostiju i prišli na sve tri poena zaostatka (91:88). Ipak, tim iz Arizone je u odlučujućoj dionici dodao gas i na kraju stigao do dosta ubjedljive pobjede.

Na ovom susretu je briljirao Jusuf Nurkić, koji je za 21 minut na terenu stigao do učinka od 17 poena (6/8 iz igre, 1/1 za tri poena), osam skokova i pet asistencija te je bio jedan od najzaslužnijih za trijumf protiv bivšeg kluba. Pored njega, istakli su se Erik Gordon sa 20, odnosno Devin Buker sa 18 poena, dok je Kevin Durent postigao poen manje od Nurkića.

Sa druge strane, Skut Henderson se istakao sa 22 poena, Enferni Simons je dodao 15, a Malkolm Brogdon i Džeremi Grent po 13 poena.