Posušje izborilo opstanak, navijači Veleža izbačeni sa tribina zbog incidenta

Posušje je u okviru posljednjeg kola Premijer lige BiH na svom terenu savladalo Velež sa 2:1.

Nakon kompletirane finalne runde domaćeg šampionata, izabranici Branka Karačića su izborili opstanak, dok ovaj duel za Mostarce nije imao rezultatski značaj.

Velež je odlično otvorio utakmicu, pošto je Nemanja Anđušić već u šestom minutu pogodio za 1:0. Samo pet minuta kasnije, došlo je do novih uzbuđenja na obje strane. Gabrijel Boban je mogao poravnati, a zatim je šansu imao i Anđušić, međutim rezultat se nije mijenjao.

Domaćini su ipak uspjeli izjednačiti, i to u 18. minutu, kada je precizan bio Tomislav Dadić.

Posušje je u prvom dijelu imalo mnogo veći posjed lopte i nešto više šuteva i prilika, no na veliki odmor se ipak otišlo sa 1:1.

Domaći sastav je i u drugom poluvremenu imao inicijativu, no nije bilo previše prilika. Kasnije je došlo do prekida, zbog incidenta na tribini gdje su bili smješteni gostujući navijači.

Meč je nakon izbacivanja istih i nešto duže pauze nastavljen, a Posušje je u 95. minutu iz penala došlo do preokreta. Strijelac je još jednom bio Boban. Do kraja nije bilo promjena i konačan ishod je ostao 2:1.