Prijedor predvođen Bojanićem i Lulićem savladao Slaviju

Košarkaši Prijedora uspisali su pobjedu protiv Slavije sa 87:78 u četvrtom kolu Lige Bosne i Hercegovine.

Gosti iz Istočnog Sarajeva su fenomenalno krenuli i poveli su sa 9:0. Međutim domaći tim je brzo uzvratio i prišao je na 19:17, a poenima Srđana Lončara vodio je na kraju prve četvrtine sa 23:21.

Odvojio se Prijedor zatim na 31:23, no Aleksandar Ilić je približio Slaviju na 34:33, pa su gosti na kraju prvog poluvremena imali vođstvo od 46:43.

Ipak domaćin je odlično ušao u drugo poluvrijeme i uspio je totalno da preokrene sve na 62:53, a na kraju treće četvrtine bilo je 69:66. Zatim je Slavija preokrenula na 73:70, no Prijedor je uzvratio serijom 5:0 (75:73). Poslije se domaćin odvojio na 82:76 i na kraju je slavio sa 87:78.

PRIJEDOR – SLAVIJA 87:78 (23:21, 22:25, 24:20, 18:12)

• Prijedor: Stanković 15, Lončar 11, Vukić, Bojanić 24, Lulić 21, Vučinić 4, Todorović 1, Dražić 2, Josipović 4, Gutalj
  • Slavija: Maran 14, Roač 9, Ilić 18, Elez 13, Njegovanović 3, Tanksli 13, Bah, Krunić, Damjanović 8