Prva liga RS: Goleada u Prijedoru pripala Leotaru, Borac preokrenuo dva gola zaostatka u Doboju

Danas je odigrano sedam utakmica 22. kola Prve lige Republike Srpke. Pobjede su upisali Borac Dubica, Leotar, Slavija, Ljubić, Sutjeska i Željezničar. Neriješeno je bilo u Novom Gradu gdje su igrali Sloboda i Tekstilac.

Derbi kola se igra u Prijedoru gdje je prvoplasirani Rudar dočekao Leotar. Gosti su u 15. minuti poveli pogotkom Drage Lazarevića, a samo šest minuta kasnije Demir Jakupović je donio “Rudarima” izjednačenje. Emanullah Blažević je pred kraj prvog poluvremena prednost vratio na stranu Leotara.

Isti igrač je početkom drugog poluvremena ponovo zatresao mrežu Rudara za tada 3:1 za “Tigrove“. Uspio je Slaven Stjepanović vratiti nadu domaćima u 61. minuti, međutim do kraja je ostalo 3:2 za Leotar koji je sada drugi sa pet bodova manje od Rudara.

Borac je nakon velikog preokreta pobijedio Slogu u Doboju rezultatom 3:2. Vodila je Sloga od 33. minute sa 2:0 golovima Envera Buljubašića i Stefana Vasiljevića. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Nemanja Marinković je smanjio na 2:1.

Borac je u drugom poluvremenu stigao najprije do izjednačenja u 59. minuti golom Siniše Radoje. Pet minuta prije kraja Sloga je ostala sa igračem manje jer je crveni karton zaradio Aleksandar Cetić. Gosti su to iskoristili i u posljednjoj minuti stigli do pobjede drugim pogotkom Marinkovića i preokreta, rezultatom 3:2.