Sloboda ostvarila veliku pobjedu u EHF Evropa kupu

Rukometni klub Sloboda ostvario je veliku pobjedu u Tuzli protiv ekipe Spor Toto iz Turske sa 34:25 u prvoj utakmici šesnaestine finala EHF Europa kupa.

Tuzlaci su do pobjede došli nakon preokreta, pošto su na poluvremenu gubili sa 17:15. Ipak, već na početku drugog poluvremena napravili su veliku seriju od 6:0 te poveli sa 23:17. Sport Toto je u nastavku uspio da dođe do izjednačenja, ali je onda Sloboda zaigrala fantastično.

Do kraja meča je prednost Tuzlaka konstantno rasla, te su zasluženo slavili sa devet golova razlike. Najefikasniji u redovima Slobode su bili Mario Pavlak sa sedam golova i Marino Gabrieri sa šest pogodaka. Pet pogodaka postigao je Renato Čajić, a četiri Aleksandar Kurteš, dok je tri pogotka postigao Luka Knežević.

Na drugoj strani za Spor Totot najefikasniji sa sedam pogodaka je bio Ozan Erdogan. Revanš je na programu 3. decembra, kada će Sloboda gostovati Spor Totu.