Juniori Sarajeva odlični na premijernom nastupu u Ligi šampiona

Juniori Sarajeva su danas odigrali neriješeno 1:1 u gostima protiv Ruha u okviru polufinala plejofa Lige šampiona.

Sarajevo je pružilo sjajnu igru protiv tima iz Ukrajine, a uspjeli su prvi da dođu do vođstva. Igrao se 23. minut kada je nakon sjajne akcije bordo tim došao u prednost.

Harun Pločo je odlično uposlio kapitena Bakira Nurkovića, a ovaj iskosa sa lijeve strane još bolje šutirao i pogodio za veliko slavlje Sarajeva.

Ipak, u drugom poluvremenu je Ruh stigao do izjednačenja nakon greške odbrane Sarajeva. Elnes Alajmović je oborio Konstantina Kvasa u šesnaestercu Sarajeva, a siguran izvođač bio je Andrij Kitela za 1:1.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat ovog susreta, a revanš će se igrati 25. oktobra na Koševu.

Za Sarajevo su nastupili: Šutković , Čelik, Alajmović, Popović S., Kolenda, Hamzić, Nurković, Ljukovac (od 87. minuta Turković), Bezdrob (od 82. minuta Bošnjak), Pramenković i Pločo (od 67. minuta Popović). Na klupi su ostali: Talović, Šabanović i Ibrišagić.