Tuzla siti sigurna protiv Igmana

Tuzla siti je u okviru 6. kola Premijer lige BiH na svom terenu savladala Igman sa 3:1.

Tuzlacima je ovo druga pobjeda i šesti bod iz pet odigranih susreta, dok je sastav iz Konjica upisao treći poraz iz šest mečeva, te je ostao na cifri od devet osvojenih bodova.

Domaćini su poveli u 21. minutu, a strijelac je bio Đorđe Pantelić. Osamnaest minuta kasnije, gosti su uspjeli poravnati preko Mirsada Ramića. Nastavak nije donio značajnija uzbuđenja, pa se na veliki odmor otišlo sa 1:1.

Iako je Igman u drugom dijelu imao veći posjed lopte, radovala se ekipa iz Tuzle.

Alen Mašović je u 55. minutu vratio prednost na stranu Plavih, a konačan rezultat, 3:1, postavio je Irfan Hadžić pogotkom u 69. minutu.

U narednom kolu, Tuzla siti će igrati protiv Sloge Meridian u gostima, dok će Igman u Konjicu dočekati ekipu Veleža.