Uvjerljiv trijumf Austrije u Osijeku

Fudbalska reprezentacija Austrije savladala je u Osijeku selekciju Hrvatske sa 3:0 u prvom kolu Lige nacija.

Ekipa Zlatka Dalića dožvijela je težak udarac na startu Lige nacije u godini kada će braniti drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu. Hrvatska je počela duel u nešto izmjenjenom sastavu, a sve dileme oko pobjednika su bile riješene od 41. do 57. minuta.

Prvo je Marko Arnautović savladao Ivicu Ivušića za vođstvo Austrijanaca od 1:0 i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Onda je uslijedio još gori početak drugog dijela za domaćine. Majkl Gregošic je na asistenciju Maksimilijana Vobera povećao prednost Austrije na 2:0 u 54. minutu, da bi Vober tri minuta kasnije asistirao i Marselu Sabiceru za 3:0.

Zatim je Dalić u igru ubacio Luku Modrića i Nikolu Vlašića, ali oni nisu mogli da pokrenu svoj tim i tako je Austrija nanijela težak poraz Hrvatskoj od 3:0.

Hrvatska za tri dana dočekuje Francusku, a Austrija će ugostiti Dansku.