Velež i Borac podijelili plijen

Velež i Borac su u okviru 25. kola Premijer lige BiH u Mostaru odigrali neriješeno, 1:1.

Mostarci su treći na tabeli sa 43 boda, dok su Banjalučani prvoplasirani sa 59.

Gosti su došli do vođstva već u trećem minutu, kada je David Vuković sjajnim šutem iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara savladao Osmana Hadžikića.

Nekoliko minuta kasnije, Nermin Haskić je imao priliku za izjednačenje, no Sebastijan Erera je to uspio izblokirati.

U 18. minutu je ponovo bilo opasno u šesnaestercu Mostaraca, a lopta je nakon nešto lošije reakcije odbrane pogodila prečku.

Hadžikić se istakao u 38. i 40. minutu, kada je odbranio šuteve Jove Lukića i Vukovića, a u nastavku više nije bilo uzbuđenja i na veliki odmor se otišlo sa 1:0.

Crveno-plavi su na startu drugog poluvremena mogli udvostručiti vođstvo, ali Hadžikić je odbranio udarac Jakova Blagaića iz izgledne pozicije.

Kazna je uslijedila u 64. minutu, kada je Gorgi Guliašvili bio precizan na asistenciju Ante Hrkača.

I jedni i drugi su u nastavku imali šanse da dođu do cijelog plijena, međutim konačan rezultat je ostao 1:1.

U narednom kolu, Borac dočekuje Slogu Meridian, a Velež gostuje Zrinjskom.