(VIDEO) Banjalučanke novi šampioni Lige BiH za košarkašice

Košarkašice Orlova nove su šampionke Lige Bosne i Hercegovine, nakon što su i u trećem susretu finala savladale ekipu Banovića.

Orlovi su večeras na svom parketu u banjalučkoj dvorani “Obilićevo” slavili rezultatom 73:63 i time po drugi put u istoriji kluba postale najbolje u Bosni i Hercegovini.

Namučile su se Banjalučanke večeras, a tim iz Banovića je nakon prvog kvartala imao vođstvo od 26:18, a prednost su uspjele da održe i do kraja prvog poluvremena kada su imale +7 (37:30).

Ipak, izabranice Dragane Svitlice fenomenalno su odgovorile u trećoj četvrtini i preokrenule rezultat u svoju korist (56:52), a u posljednjoj dionici su uspjele dodatno da nadigraju protivnika i na kraju stignu do odlučujuće pobjede i šampionskog pehara.

Najefikasnija kod pobjednika bila je Hana Predojević sa 15 poena, Dragana Domuzin je dodala 14, a Marina Ristić 12 poena. Sa druge strane su se istakle Žaklina Janković sa 19, odnosno Alajdža Danam sa 16 poena.