(VIDEO) Tuča navijača i prvi poraz Brazila kod kuće u mundijalskim kvalifikacijama - ikada

Fudbaleri Argentine savladali su selekciju Brazila sa 1:0 na “Marakani” u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Nažalost prije početka utakmice došlo je do sukoba na tribinama, gdje su u jednom trenutku brazilski policajci počeli tući argentinske navijače. Zbog toga su se aktuelni šampioni svijeta povukli u svlačionicu i tu su ostali pola sata dok se situacija nije smirila.

Nije bilo mnogo prilika u ovom klasiku, prijetili su povremeno i jedni i drugi, a posebno se izdvaja ona Gabrijela Martinelija kada je izašao sam ispred Emilijana Martineza u 57. minutu, no golman Argentine je to odbranio.

Ipak trenutak odluke se dogodio u 63. minutu kada je Nikolas Otamendi skočio najviše poslije jednog kornera i glavom je savladao Alisona za 1:0. Brazil je u 81. minutu ostao i sa igračem manje pošto je Žoelington dobio crven karton.

Ovo će ostati i zabilježeno kao prvi poraz Brazila na domaćem terenu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.