(VIDEO) Fenomenalni Nurkić vodio Trejblejzerse do trijumfa nad Seltiksima

Portland Trail Blazersi su su sinoć u okviru NBA lige savladali Boston Seltikse rezultatom 105:109.

Prva četvrtina pripala je gostima rezultatom 25:30, da bi u drugoj dionici Seltiksi, iako su Trejlblejzersi bili i na +15, okrenuo i na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 58:54.

Treća četvrtina donijela je i novi preokret. Seltiksi su imali maksimalnih +8, a na kraju treće dionice gosti su vodili sa 82:83 što je obećavalo spektakl u posljednjoj četvrtini. Tako je i bilo. Vodili su domaći do pred sam kraj utakmice, no pri njihovom vođstvu 104:103 ukazao se Jusuf Nurkić, osvojio jedan ofanzivni skok i između pet igrača pogodio za 104:105, te do kraja Trejlblejzersi nisu ispustili prednost.

Igrač utakmice bio je bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić, koji je ostvario novi dabl-dabl učinak. Nurkić je postigao 29 poena uz 17 skokova i šest asistencija.

Najbolji kod domaćina, a ujedno i drugi najbolji igrač na utakmici bio je Bostonov Džejson Tejtum sa 27 poena, deset skokova i sedam asistencija.