(VIDEO) Jokić ostao nadomak novog tripl-dabl učinka, ali nosio Nagetse do trijumfa

Denver Nagetsi su savladali sinoć Detroit Pistonse rezultatom 117:111, a najzaslužniji je bio srpski centar Nikola Jokić.

Dvije ekipe su se smjenjivale u vođstvu tokom prve četvrtine, a prvo poluvrijeme završeno je neriješeno rezultatom 60:60. Tokom trećeg kvartala Nagetsi su uspjeli da se odlijepe, steknu maksimalnih +16, što im nije bilo dovoljno da utakmicu privede kraju.

Pistonsi su se u finišu vratili, te u posljednjem minutu izjednačili rezultat na 111:111. Tada je na scenu stupio Nikola Jokić, koji je dva puta bio fauliran, iskoristio je četiri penala, a trijumf je, takođe, sa linije slobodnih bacanja potvrdio Monte Moris.

Jokić je meč završio sa 34 poena, devet skokova, osam asistencija, dvije ukradene lopte i jednom blokadom. Pored Jokića, u redovima Nagetsa dvocifreni su bili još Barton sa 14 poena, Gordon je dodao 13, po 12 su ubacili Forbs i Nađi, dok je Rivers postigao 11 poena.

Kod Pistonsa najefikasniji sa po 18 poena bili su Kaningem, Džozef i Lajls.