(VIDEO) Jusić pogodio u sudijskoj nadoknadi: Sloboda slavila na Tušnju protiv Širokog

Fudbaleri Slobode savladali su ekipu Širokog Brijega na “Tušnju” u 31. kolu Premijer lige BiH, a krajnji rezultat je glasio 2:1.

U prvom vremenu nismo vidjeli niti jednu priliku vrijednu pomena ni sa jedne ni sa druge strane. Stekao se utisak da su igrači igrali pod određenim pritiskom zbog važnosti utakmice za oba tima. Naravno, Sloboda je imala prioritet pobjede kako bi i u narednoj sezoni igrala Premijer ligu BiH, dok se Širokobriježani bore za izlazak u Evropu.

Ipak, drugo poluvrijeme je donijelo više uzbuđenja. Sloboda je krenula ofanzivno, a onda je uslijedio solo prodor Tarika Kapetanovića u šesnaesterac gostujućeg tima. Neoprezno je reagovao kapiten Širokog, Marijan Ćavar, koji je oborio Kapetanovića i glavni sudija je pokazao na bijelu tačku.

Siguran izvođač bio je iskusni Stojan Vranješ i Sloboda je od 53. minuta povela sa 1:0.

Međutim, rano su se domaći počeli braniti i puno vremena su potrošili zadržavajući lopte. Takva taktika na kraju nije urodila plodom, pošto je Široki uspio da stigne do izjednačenja u 80. minutu.

Bruno Oliveira je poslao daleku loptu u šesnaesterac, a golman tuzlanskog tima Semir Bukvić je dosta loše reagovao, što je iskoristio Dominik Radić i glavom uspio da zatrese mrežu za 1:1.

Mogli su gosti i do potpunog preokreta devet minuta kasnije. Bukvić je još jednom bio savladan nakon udarca Radića, ali je stativa spasila domaći tim od poraza.

Ipak, domaći tim je na kraju uspio da stigne do izjednačenja u sudijskoj nadoknadi pravo ni iz čega. Emir Jusić je “naslagao” nekoliko igrača Širokog, a onda prebacio Renata Josipovića i pogodio lijevi dio mreže za ogromnu radost domaćih navijača.

Sloboda je sada desetoplasirana ekipa, sa 32 osvojena boda, jedan više u odnosu na Tuzlu siti i Leotar.