(VIDEO) Lajpcig preokretom u Minhenu dao Borusiji priliku za titulu

Fudbaleri Lajpciga savladali su u 33. kolu na gostovanju ekipu Bajern Minhena sa 3:1.

Malo je ko ovo očekivao, a najradosniji nakon ovog rezultata su sigurno navijači Borusije Dortmund. Bavarci su poveli golom Serža Gnabrija u 25. minutu, a onda je 40 minuta kasnije krenuo preokret gostiju.

Tada je Konard Lajmer uspio da izjednači na 1:1, a onda je uslijedio potpuni pad domaćih igrača. Sudija je pokazao na bijelu tačku u 76. minutu i Kristofer Nkunku je matirao Jana Somera za 2:1. To nije bio kraj problema za Bavarce pošto je Nusrai Mazraui igrao rukom i tada je Dominik Soboslaj zatresao mrežu s bijele tačke za 3:1.

Ovom pobjedom Lajpcig je osigurao plasman u Ligu šampionu,  a Borusija Dortmund će sutra na gostovanju protiv Augsburga imati priliku da pobjedom pređe Bajern Minhen na prvom mjestu kolo prije kraja.

U posljednjem kolu Bajern Minhen gostuje Kelnu, a Borusija Dortmund dočekuje Majnca.