(VIDEO) Triler završnica u Širokom, Delalić u posljednjim trenucima pogodio za slavlje Slobode

Sloboda je u 14. kolu Lige BiH kao gost savladala Široki sa 84:83. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Ibrahim Durmo sa 24, pratio ga je Haris Delalić sa 23, a na drugoj strani se istakao Luka Božić sa 26 poena.

Kod Slobode je danas debitovao Daniel Vujasinović, dok je svoj prvi meč za Široki odigrao Dontej Karaders. Izabranici Nedima Džemića su stigli do osmog trijumfa iz 11 susreta, dok je aktuelni šampion BiH zabilježio treći poraz iz 14 odigranih mečeva.

Kao što rezultat pokazuje, meč je bio izuzetno neizvjestan, a odlučen je u posljednjim trenucima, kada je Haris Delalić pogodio za 84:83 i tako donio veliko slavlje svojoj ekipi.

kimi ks bih

Adi Alikadić je doveo Slobodu do prednosti od 5:0, a Ivo Ćavar i Luka Božić su bili precizni na drugoj strani. Alikadiću se poenterski pridružio Draško Albijanić, dok su domaćini pogađali preko Ive Ivanova, Božića i Mate Vucića.

Tuzlaci su ušli u nešto bolji ritam i lakše su dolazili do realizacije, pa su na prvu pauzu poslije trojke Harisa Delalića otišli sa +5 (23:18).

Karaders je drugi period otvorio ubačajem van linije 6,75m za domaćine, a na isti način mu je uzvratio Đorđe Lelić. Džajls Smit je na sjajnu asistenciju Lelića povećao na 28:21, da bi mu potom zakucavanjem na pas Karadersa na drugoj strani odgovorio Mile Čović.

U nastavku, uglavnom se igralo koš za koš i nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 44:40 u korist crveno-crnih.

Sloboda kosarka

Gosti su bolje započeli drugo poluvrijeme i nakon Delalićevog zakucavanja u kontri su poveli sa 50:42. Ni jedni ni drugi u nastavku nisu bili pretjerano raspoloženi, a Albijanić je u posljednjoj sekundi jednog od napada iz ofanzivnog skoka pogodio za 52:45.

Široki se uspio vratiti u igru nakon pet uzastopnih poena Božića, koji je potom iznudio faul Lelića na drugoj strani. Domaćini su uhvatili priključak, a Ivanov je sa linije penala postavio rezultat kojim se ušlo u finalni kvartal, 63:60 za goste.

Ive Ivanov

Mateo Čolak i Albijanić su izmijenjali uspješnu realizaciju na startu četvrte četvrtine, a Široki je postepeno ulazio u nešto bolji ritam i trojkom Josipa Bilinovca na šest i po minuta do kraja preokrenuo na 73:71.

Božić je sa penala povećao na 75:71, a prazan hod Slobode je trojkom prekinuo Delalić. Božić mu je uzvratio istom mjerom, a Čolak je nedugo zatim sjajnom blokadom zaustavio Alikadića.

Tuzlaci su ipak smogli snage da se vrate, a pogotkom Albijanića sa poludistance su na dva i po minuta do kraja poravnali na 78:78. Delalić je nešto kasnije pogodio za 80:78, no Bilinovac je trojkom na 40 sekundi do kraja vratio rezultatski plus na stranu aktuelnog šampiona BiH (81:80).

Bilinovac

Džemić je zatražio tajm-aut, poslije kojeg je Ibrahim Durmo uspio položiti za 82:81, a onda je minut odmora pozvao i Danijel Jusup.

Božić je iz prodora poentirao za 83:82, ali onda je na scenu stupio Delalić, koji je iz veoma teške situacije bio precizan i tako donio veliko slavlje gostima, koji su u konačnici bili uspješniji sa 84:83.

U narednom kolu, Široki će gostovati Posušju, a Sloboda na svom parketu dočekuje Leotar.

ŠIROKI – SLOBODA 83:84 (18:23, 22:21, 20:19, 23:21)

Široki: Ivanov 13, Kučan 0, Vucić 6, Bilinovac 11, Čolak 13, Karaders 7, Čović 5, Ćavar 2, Božić 26, Vujanović 0

Sloboda: Alikadić 8, Smit 3, Vujasinović 2, Delalić 23, Albijanić 18, Lelić 6, Durmo 24

Sudije: Bojanić, Bijedić, Babić

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.