Zmajići ispustili prednost: Slovenija nakon preokreta srušila BiH na Grbavici

Mlada reprezentacija Slovenije savladala je sa 2:1 selekciju Bosne i Hercegovine u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Na otvaranju kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, BiH je poražena na domaćem terenu od Slovenije nakon velikog preokreta.

Zmajići su poveli golom Admira Bistrića u 53. minutu susreta, a onda je krenula inicijativa Slovenije. Igrao se 68. minuta kada je Slovenija izjednačila pogotkom Tjasa Begića, a samo četiri minuta kasnije Tio Cipot postiže gol za vođstvo gostiju.

Ispostavilo se da je to bio i konačni rezultat, tako da je mlada reprezentacija BiH nakon velikog preokreta poražena na Grbavici.

U narednom kolu BiH će gostovati Austriji, dok će Slovenija na svom terenu odmjetiti snage protiv Francuske.