Zrinjski remizirao u Mostaru i ispao iz Lige Evrope

Zrinjski je remizirao sa 1:1 u revanš susretu plej-ofa Lige Evrope protiv LASK-a te je sa konačnih 3:2 iz dvomeča ispao iz pomenutog takmičenja.

Vodila se velika bitka na sredini terena od samog starta duela na terenu “Stadiona pod Bijelim brijegom” te niti domaći Zrinjski, ali ni LASK nisu stvorili neku ozbiljniju priliku.

Prve velike uzdahe od strane domaćih navijača sa tribina smo mogli čuti u 32. minutu kada je Mario Ćuže predriblao nekolicinu igrača LASK-a nakon čega je šutirao sa nekih 25 metara od protivničkog gola, ali je lopta otišla pored gola.

Ipak, Ćuže se u 37. minutu ponovo našao u centru pažnje kada je oboren od strane golmana LASK-a Tobijasa Lavala u šesnaestercu nakon čega je glavni arbitar Tijago Martins dosudio penal te je isti u pogodak pretvorio ko drugi nego Nemanja Bilbija za vođstvo od 1:0 te poravnjanje rezultata u ukupnom skoru na 2:2.

Iako LASK nije pokazao u prvo poluvremenu skoro pa ništa, vezni fudbaler austrijskog kluba Branko Jovičić je uprkos tome u 52. minutu jednim dalekometnim udarcem poravnao rezultat u Mostaru na 1:1.

Utakmica je nakon gola ušla u zatišje te jednu terensku dominaciju LASK-a čiji se moral izuzetno podigao poslije poravnanja rezultata u Mostaru.

Ali, fudbaleri Zrinjskog su se digli iz ponora te je u 66. minutu Franko Sabljić petom proigrao zahuktalog Marija Tičinovića koji je ubacio sa lijevog boka loptu, a istu je sa dva metra od gola gostiju promašio Bilbija.

Tribine Stadion pod Bijelim brijegom

Rezervista LASK-a Elijas Havel je izuzetno lukavo pokušao da ugrozi gol Zrinjskog kada je u 74. minutu gađao donji desni ugao gola “Plemića”, ali je golman domaćih Marko Marić krajnjim naporom uspio da odbrani ovaj izuzetno opasan udarac.

Zrinjski je u nastavku imao dosta veći posjed lopte, odnosno u jednom trenutku čak 77% naspram 23% LASK-ovih, ali nisu uspijevali da ozbiljnije zaprijete austrijskoj ekipi.

Kako do kraja susreta Zrinjski nije uspio da postigne gol te odvede utakmicu u produžetke, samim tim su i ispali iz Lige Evrope dok je LASK prošao dalje.

Ovo naravno nije kraj evropske avanture Zrinjskog koji će se ispadanjem iz Lige Evrope takmičiti u grupnoj fazi Lige konferencija čime je postao prvi bosanskohercegovački klub koji će igrati ovu fazu nekog od evropskih klupskih takmičenja.