Goleada u prvih 45 minuta: Zvijezda 09 pokazala zube Zrinjskom

Fudbaleri Zrinjskog i Zvijezde 09 u ovim trenucima igraju meč petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a mostarski tim vodi sa 3:2 nakon prvih 45 minuta.

Vrlo uzbudljivo prvo poluvrijeme smo mogli pratiti u Mostaru. Na samom otvaranju meča Zvijezda 09 je šokirala Plemiće i došla u vođstvo već u 2. minutu.

Gol je postigao Stefan Veličković preciznim udarcem sa 16 metara, a Omer Niron tu nije imao mnogo šansi da odbrani njegov šut. Ipak, domaći tim je ekspresno uzvratio u nastavku.

Već u 5. minutu Antonio Ivančić postiže gol za 1:1 nakon centaršuta Franka Sabljića. Samo tri minuta kasnije na dosta sličan način Zrinjski dolazi i do vođstva. U ulozi asistenta je ovoga puta bio Kerim Memija, dok je realizator bio Nemanja Bilbija.

Uzbuđenjima nije bilo kraja u prvom poluvremenu, pošto je u 24. minutu mostarski tim poveo sa 3:1. Memija je odlično probio po lijevoj strani i ubacio, Miloš Ostojić je dosta loše reagova, a Matija Malekinušić je sve to ispratio i glavom zakucao loptu u mrežu Zvijezde 09.

Međutim, nije se predavao ni tim iz Etno Sela Stanišići, pošto su uspjeli u 41. minutu da smanje prednost Zrinjskog. Petar Karaklajić je odlično uposlio Kajodea Salimana koji pogađa za 3:2. Nema sumnje, Zvijezda 09 je pokazala zube Zrinjskom, bar kada je u pitanju prvo poluvrijeme.