Zvijezda 09 pred sami kraj došla do velika tri boda

Zvijezda 09 je u utakmici četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na svom terenu savladala gostujući sastav Sloge Meridian sa konačnih 1:0.

Tokom prvog poluvremena susreta u Ugljeviku nije bilo većih prilika te su se domaća Zvijezda 09 i Sloga Meridian najviše vremena provodili u velikoj borbi za posjed lopte.

Prva velika prilika je došla tek u 63. minutu kada je jedan od napadača Sloge Meridian izašao sam pred golmana Zvijezde 09 Milana Jelovca, ali se isti istakao odličnom odbranom.

Nije se ništa značajnije dešavalo do 77. minute kada je Zvijezda 09 zaprijetila poslije odličnog udarca Godsvila Gadzea sa nekih 15 metara, ali je isti završao tik pored gola Sloge Meridian.

Zvijezda 09 je umalo došla do prednosti u 84. minutu kada je šut sa osam metara od strane Zorana Danonskog pogodio prečku, ali samo dvije minute kada kasnije je precizan bio Emanulah Blažević koji je pogotkom i postavio konačan rezultat od 1:0.